Ana Sayfa Belediyeler "Bazı belediye başkanları devletten bağımsızmış gibi ayrı baş çektiler"

“Bazı belediye başkanları devletten bağımsızmış gibi ayrı baş çektiler”

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki, Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. 

Yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Özhaseki, yerel seçimlerden bu yana 1,5 yıl geçtiğini hatırlattı.

Belediye başkanlarının büyük bir gayret ve özveri ile çalıştıklarını belirten Özhaseki, anketler yaptırdıklarını, vatandaşların belediye başkanını sevdiğini, güvendiğini ve başarılı bulduğunu aktardı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Aslında iyi niyetli belediye başkanıyla kötü niyetlileri resmen açığa çıkardı. Bizim belediye başkanlarımız, 794 kişiyiz, şu anda zat-ı devletlerinizin verdiği talimatla valilerimizle, kaymakamlarımızla kol kola girdiler. Gece gündüz demeden, her bir köşede kim varsa yardım edilmesi icabeden herkese ulaşmaya çalıştılar. Kimi amcanın çiftini sürdüler, kimi teyzenin bulaşıklarını yıkadılar, birebir bildiğim için söylüyorum, yardım paketleri ulaştırdılar, çocuklara oyuncaklar dağıttılar. Devletin bir parçası olarak ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiler. Ama üzülerek de söylüyoruz ki kimisi de tam tersine bir algı ile uğraştılar, bazı belediye başkanları devletten bağımsızmış gibi ayrı baş çektiler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin...

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Hidromek HICON 7W elektrikli yerli ekskavatörü hakkında bilgi aldı

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Hidromek HICON 7W elektrikli yerli ekskavatörü hakkında bilgi aldı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, TÜBİTAK Kovid-19 Türkiye Platformu üyeleriyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, TÜBİTAK Kovid-19 Türkiye Platformu üyeleriyle bir araya geldi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Kovid-19 Türkiye Platformu üyeleriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri Açılış Töreni’nde konuştu

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve Araştırma Merkezleri Açılış Töreni'nde konuştu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Tesisleri ve...

Recent Comments