Reklam
Ana SayfaCumhurbaşkanlığı“Bayramda temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edilmesi gerek”

“Bayramda temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edilmesi gerek”

“Bayramda temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edilmesi gerek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan aile büyüklerinin mezarını ziyaretinden sonra basın mensuplarının soruları üzerine, “Bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden özellikle rica ediyorum. Malum diyoruz ya özellikle, temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de biz limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım” uyarısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte annesi Tenzile Erdoğan, babası Ahmet Erdoğan ile kayınvalidesi Hayriye Gülbaran ve kayınpederi Cemal Gülbaran’ın Karacaahmet Mezarlığı’ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mezarlık çıkışında kendisini bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, bayramlaştı. Gazetecilerin sorularını da cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların ve tüm İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı tebrik ettiğini söyledi.

“BAYRAMLARIMIZ BİRLİĞİN, BERABERLİĞİN MÜJDECİSİ VE VESİLESİDİR”

“Özellikle bizim bu dini bayramlarımız ağırlıklı olarak birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, insanlığın birçok sıkıntı yaşadığı bir dönemde Kurban Bayramı’nın birliğe, beraberliğe vesile teşkil edeceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı zamanda da tabii kurbanla beraber, fakir fukara, dar gelirli, yoksul inşallah kurbanlarımızın etiyle de evler bu noktada şenlenecektir. Tabii bu yıl Kurban Bayramı öyle bir döneme rastladı ki; aynı zamanda Ayasofya Camimizin açılışıyla da örtüştü. Bu da bizim için ayrı bir müjde. Ben bu vesileyle tekrar tüm milletimin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Tüm aileler için sevinç, birlik, beraberlik vesilesi olmasını diliyorum” dedi.

Vatandaşlardan Kurban Bayramı’nda Koronavirüs salgınına karşı dikkatli olmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden özellikle rica ediyorum. Malum diyoruz ya özellikle, temizlik, maske, mesafe konularına çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de biz limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım” diye konuştu.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments